KONST / Litografier / Färglitografi 8703519
*
nr 870 3519
Wilhelm Wik
(1897-1987), Sverige
Färglitografi , Wilhelm Wik (1897-1987), 78/ 260, motivet: 46 x 38
Wilhelm Wik, svensk målare född 1897, död 1987.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 januari 2014
kl 19:14:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/1 18:56:23
1
350 kr
20/1 19:01:20
2
450 kr
20/1 19:04:47
1
700 kr
20/1 19:08:58
2
700 kr
20/1 19:09:05
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige wilhelm wik
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:38
*
Wilhelm Wik
Wilhelm Wik, svensk målare född 1897, död 1987.
nr 870 3519
Wilhelm Wik
(1897-1987), Sverige
Färglitografi , Wilhelm Wik (1897-1987), 78/ 260, motivet: 46 x 38
Wilhelm Wik, svensk målare född 1897, död 1987.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 400 kr |
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 januari 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/1 18:56:23 | 1 | 350 kr |
| 20/1 19:01:20 | 2 | 450 kr |
| 20/1 19:04:47 | 1 | 700 kr |
| 20/1 19:08:58 | 2 | 700 kr |
| 20/1 19:09:05 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige wilhelm wik
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:43 -
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:38



