KONST / Litografier / Färglitografi 12599021
*
nr 1259 9021
Wifredo Lam
(1902-1982), Kuba
Färglitografi, Komposition. Numrerad 11/50, signerad i tryckplåt. Motivet: 64x49 cm
Wifredo Lam, kubansk bildkonstnär född på Kuba 1902, död i Paris 1982.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 juni 2019
kl 19:36:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/5 22:30:12
1
300 kr
3/6 11:58:02
2
400 kr
3/6 18:02:25
3
400 kr
3/6 18:02:25
2
400 kr (Budbetjänt)
3/6 18:33:35
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Wifredo Lam
Wifredo Lam, kubansk bildkonstnär född på Kuba 1902, död i Paris 1982.
Läs mer om Wifredo Lam
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik komposition kuba litografi litografier litografiskt blad wifredo lam wilfredo lam
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Wifredo Lam
Wifredo Lam, kubansk bildkonstnär född på Kuba 1902, död i Paris 1982.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Wifredo Lam
nr 1259 9021
Wifredo Lam
(1902-1982), Kuba
Färglitografi, Komposition. Numrerad 11/50, signerad i tryckplåt. Motivet: 64x49 cm
Wifredo Lam, kubansk bildkonstnär född på Kuba 1902, död i Paris 1982.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 juni 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/5 22:30:12 | 1 | 300 kr |
| 3/6 11:58:02 | 2 | 400 kr |
| 3/6 18:02:25 | 3 | 400 kr |
| 3/6 18:02:25 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 3/6 18:33:35 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Wifredo Lam
Wifredo Lam, kubansk bildkonstnär född pÃ¥ Kuba 1902, död i Paris 1982.Läs mer om Wifredo Lam
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik komposition kuba litografi litografier litografiskt blad wifredo lam wilfredo lam
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



