KONST / Litografier / Färglitografi 14895312
*
nr 1489 5312
Viola Larsson-Allvar
(1918-2004), Sverige
Hängande gren över vatten och näckros. Signerad VioLA, numrerad 192/360. Färglitografi, bildmått: 60x50 cm
Viola Larsson-Allvar, svensk bildkonstnär född 1918 i Umeå, död 2004 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 september 2022
kl 18:26:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/9 14:37:38
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Viola Larsson-Allvar
Viola Larsson-Allvar, svensk bildkonstnär född 1918 i Umeå, död 2004 i Stockholm.
Läs mer om Viola Larsson-Allvar
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige viola larsson-allvar
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:57
-
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:16
-
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:54
-
6622 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. 6 st, 14,5-18,5-2..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:28
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:32
-
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:38
*
Viola Larsson-Allvar
Viola Larsson-Allvar, svensk bildkonstnär född 1918 i Umeå, död 2004 i Stockholm.
Läs mer om Viola Larsson-Allvar
nr 1489 5312
Viola Larsson-Allvar
(1918-2004), Sverige
Hängande gren över vatten och näckros. Signerad VioLA, numrerad 192/360. Färglitografi, bildmått: 60x50 cm
Viola Larsson-Allvar, svensk bildkonstnär född 1918 i Umeå, död 2004 i Stockholm.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 september 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/9 14:37:38 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Viola Larsson-Allvar
Viola Larsson-Allvar, svensk bildkonstnär född 1918 i UmeÃ¥, död 2004 i Stockholm.Läs mer om Viola Larsson-Allvar
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige viola larsson-allvar
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:57 -
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:16 -
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:54
-
6622 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. 6 st, 14,5-18,5-2..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:28 -
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:32 -
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:38



