KONST / Litografier / Färglitografi 14052198
nr 1405 2198
Vera Nilsson
(1888-1979), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 4/260, "Händer 1". Motivet: 59x42cm, yttermått inklusive ram: 70x54cm
Vera Nilsson, svensk målare född i Jönköping 1888, död 1979.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 21 juni 2021
kl 20:36:51
20/6 13:40:36
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Vera Nilsson
Läs mer om Vera Nilsson