KONST / Litografier / Färglitografi 8034237
nr 803 4237
Ulla Waller
(1916-1996), Sverige
Färglitografi, Ulla Waller, Parismotiv, 85/275, signerad, -78, motivets mått: 68x73
Ulla Torstensdotter Waller, svensk bildkonstnär född 1916, död 1996.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 28 januari 2013
kl 20:59:41
26/1 14:52:59
Ulla Waller
Läs mer om Ulla Waller