KONST / Litografier / Färglitografi 14477065
nr 1447 7065
Torkel Dahlstedt
(f. 1942), Sverige
Signerad, numrerad 3/5, daterad 76. Färglitografi, bildmått: 59x50cm, yttermått inklusive ram: 80x65cm
Torkel Dahlstedt, svensk målare, skulptör och grafiker född i Uppsala 1942.
Utrop:
800 kr
Såld:
7.200 kr
måndag 7 februari 2022
kl 21:04:36
100 kr
1.100 kr
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
2.000 kr
3.200 kr
2.000 kr
2.200 kr (Budbetjänt)
3.000 kr
3.200 kr (Budbetjänt)
3.600 kr
4.000 kr
4.200 kr
4.400 kr
4.600 kr
4.600 kr
4.600 kr (Budbetjänt)
5.000 kr
5.000 kr
5.800 kr
5.600 kr
5.800 kr (Budbetjänt)
6.000 kr
6.200 kr
6.600 kr
6.600 kr
7.000 kr
7.000 kr
Torkel Dahlstedt
Läs mer om Torkel Dahlstedt