KONST / Litografier / Färglitografi 13603362
nr 1360 3362
Tomasz Holuj
(f. 1947), Polen
Färglitografi, Figur. Signerad, numrerad EA, oramat löst blad. Bladets mått: 95x65 cm
Tomasz Holuj, polsk bildkonstnär född i Krakow 1947.
måndag 16 november 2020
kl 20:59:28