![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 7383403
*
nr 738 3403
Thage Nordholm
(1927-1990), Sverige
Färglitografi , Thage Nordholm (1927-1990), sign. 215/260 bladets mått: 38x46
Thage Nordholm, svensk målare född 1927, död 1990.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 januari 2012
kl 19:35:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/1 14:46:24
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige thage nordholm
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "!Narkissos". Signerad. Färglitogr..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08
-
6013 Färglitografi
Jan Andersson (f. 1955), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59
-
6197 Färglitografi
Jan Cremer. Signerad, daterad 69, Hot dog, mm50x71..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:12
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52
*
Thage Nordholm
Thage Nordholm, svensk målare född 1927, död 1990.
nr 738 3403
Thage Nordholm
(1927-1990), Sverige
Färglitografi , Thage Nordholm (1927-1990), sign. 215/260 bladets mått: 38x46
Thage Nordholm, svensk målare född 1927, död 1990.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 januari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/1 14:46:24 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige thage nordholm
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "!Narkissos". Signerad. Färglitogr..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08
-
6013 Färglitografi
Jan Andersson (f. 1955), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59 -
6197 Färglitografi
Jan Cremer. Signerad, daterad 69, Hot dog, mm50x71..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:12 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52