KONST / Litografier / Färglitografi 11933401
nr 1193 3401
Sven Jonson
(1902-1981), Sverige
Färglitografi, "Strändernas svall". Signerad, numrerad 165/390. Motivet: 39x48 cm
Sven Jonson, svensk målare född 1902 i Halmstad, död 1981.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 16 juli 2018
kl 19:44:57
16/7 19:34:30