KONST / Litografier / Färglitografi 15154187
nr 1515 4187
Sven Jonson
(1902-1981), Sverige
Drömlandskap. Signerad, numrerad 314/390. Färglitografi. Bladets mått: 54x44 cm, yttermått inklusive ram: 62x52 cm
Sven Jonson, svensk målare född 1902 i Halmstad, död 1981.
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
måndag 16 januari 2023
kl 18:56:36
500 kr
600 kr
700 kr
800 kr