ART / Lithographs / Litograph in colors 8034560
*
nr 803 4560
LITOGRAPH IN COLORS
Simon, "Barockfisk", signerad -88, PT, 50x73,
Simon, "Barockfisk", signerad -88, PT, 50x73
Estimate:
300
Sold:
SEK 100
Auction date:
Monday January 28 2013
at 20:30:40
- Bid history
Time
Bidder
Bid
25/1 14:00:13
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Simon Gate (1883-1945)
Svensk formgivare verksam vid Orrefors glasbruk. Kanske främst känd för utvecklingen av den sk. Graal-tekniken
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad simon
-
1012 LITOGRAPH IN C..
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spain. "7 Novembre". Si..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 18:43
-
6209 LITOGRAPH IN C..
Antonio Segui (1934-2022). Signed, numbered 26/99,..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
1 juli at 18:18
-
6283 LITOGRAPH IN C..
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signed. Litograph in ..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 18:32
-
5020 LITOGRAPH IN C..
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sweden. Signed, numb..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 20:47
-
6411 LITOGRAPH IN C..
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signed, numbered 329..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 18:12
-
6296 LITOGRAPH IN C..
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sweden. Sign..//
Present: SEK 300
Auction ends
this Monday
1 juli at 18:10
*
LITOGRAPH IN COLORS
nr 803 4560
LITOGRAPH IN COLORS
Simon, "Barockfisk", signerad -88, PT, 50x73,
Simon, "Barockfisk", signerad -88, PT, 50x73
Estimate: | 300 |
---|---|
Sold: | SEK 100 |
Auction date: |
Monday January 28 2013 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
25/1 14:00:13 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Simon Gate (1883-1945)
Svensk formgivare verksam vid Orrefors glasbruk. Kanske främst känd för utvecklingen av den sk. Graal-tekniken
Svensk formgivare verksam vid Orrefors glasbruk. Kanske främst känd för utvecklingen av den sk. Graal-tekniken
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad simon
-
1012 LITOGRAPH IN C..
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spain. "7 Novembre". Si..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 18:43 -
6209 LITOGRAPH IN C..
Antonio Segui (1934-2022). Signed, numbered 26/99,..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
1 juli at 18:18 -
6283 LITOGRAPH IN C..
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signed. Litograph in ..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 18:32
-
5020 LITOGRAPH IN C..
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sweden. Signed, numb..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 20:47 -
6411 LITOGRAPH IN C..
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signed, numbered 329..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 18:12 -
6296 LITOGRAPH IN C..
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sweden. Sign..//
Present: SEK 300
Auction ends
this Monday
1 juli at 18:10