KONST / Litografier / Färglitografi 16274003
*
nr 1627 4003
Sigvard Bernadotte
(1907-2002), Sverige
Signerad, numrerad 230/250, daterad -82. Färglitografi, bildmått: 44x36 cm, yttermått inklusive ram: 58x51 cm
Sigvard Bernadotte, född 1907 på Drottningholms slott, död 2002 i Stockholm, svensk konsthantverkare, formgivare och illustratör.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 juni 2024
kl 20:51:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/6 20:35:52
1
300 kr
10/6 14:51:58
2
Vinnande bud
10/6 14:52:29
1
400 kr
10/6 14:52:29
2
450 kr (Budbetjänt)
10/6 14:52:31
1
500 kr
10/6 14:52:31
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Sigvard Bernadotte
Sigvard Bernadotte, född 1907 på Drottningholms slott, död 2002 i Stockholm, svensk konsthantverkare, formgivare och illustratör.
Läs mer om Sigvard Bernadotte
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: design färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sigvard bernadotte svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Sigvard Bernadotte
Sigvard Bernadotte, född 1907 på Drottningholms slott, död 2002 i Stockholm, svensk konsthantverkare, formgivare och illustratör.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Sigvard Bernadotte
nr 1627 4003
Sigvard Bernadotte
(1907-2002), Sverige
Signerad, numrerad 230/250, daterad -82. Färglitografi, bildmått: 44x36 cm, yttermått inklusive ram: 58x51 cm
Sigvard Bernadotte, född 1907 på Drottningholms slott, död 2002 i Stockholm, svensk konsthantverkare, formgivare och illustratör.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 juni 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/6 20:35:52 | 1 | 300 kr |
| 10/6 14:51:58 | 2 | Vinnande bud |
| 10/6 14:52:29 | 1 | 400 kr |
| 10/6 14:52:29 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 10/6 14:52:31 | 1 | 500 kr |
| 10/6 14:52:31 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Sigvard Bernadotte
Sigvard Bernadotte, född 1907 pÃ¥ Drottningholms slott, död 2002 i Stockholm, svensk konsthantverkare, formgivare och illustratör.Läs mer om Sigvard Bernadotte
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: design färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sigvard bernadotte svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



