KONST / Litografier / Färglitografi 5428191
nr 542 8191
Geo Wide
(1921-1998), Sverige
Färglitografi , Signerad Geo Wide 66/200, 39x30, +Litografi sign Martin Lamm, 38x25
Åke Ragnar Georg Wide (Geo Wide), målare och grafiker född 1921 i Huskvarna, död i Helsingborg 1998.
Utrop:
100 kr
måndag 22 september 2008
kl 17:35:11
Geo Wide
Läs mer om Geo Wide