KONST / Litografier / Färglitografi 13914219

nr 1391 4219

Salvador Dalí

(1904-1989), Spanien

Färglitografi, Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. Signerad, numrerad 77/150, ur Dante Divina Commedia, vägen till gud. Motivet: 25x18, yttermått inklusive ram: 52x42 cm

Salvador Dalí, spansk målare född 1904, död 1989.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.400 kr

måndag 19 april 2021
kl 19:02:32

Salvador Dalí

Läs mer om Salvador Dalí