KONST / Litografier / Färglitografi 7954112
*
nr 795 4112
Rune Claesson
(f. 1930), Sverige
Färglitografi , Rune Claesson (f. 1930), Fjällmotiv, motivets mått: 47 x 64
Rune Claesson, svensk målare tecknare och grafiker född i Ulricehamn 1930.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 december 2012
kl 17:17:32
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Rune Claesson
Rune Claesson, svensk målare tecknare och grafiker född i Ulricehamn 1930.
Läs mer om Rune Claesson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fjällandskap fjällmotiv färglitografi grafik landskap landskapsmotiv landskapsmåleri litografi litografier litografiskt blad motiv med fjäll rune claesson svensk konstnär sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Rune Claesson
Rune Claesson, svensk målare tecknare och grafiker född i Ulricehamn 1930.
Läs mer om Rune Claesson
nr 795 4112
Rune Claesson
(f. 1930), Sverige
Färglitografi , Rune Claesson (f. 1930), Fjällmotiv, motivets mått: 47 x 64
Rune Claesson, svensk målare tecknare och grafiker född i Ulricehamn 1930.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 december 2012 |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Rune Claesson
Rune Claesson, svensk mÃ¥lare tecknare och grafiker född i Ulricehamn 1930.Läs mer om Rune Claesson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fjällandskap fjällmotiv färglitografi grafik landskap landskapsmotiv landskapsmåleri litografi litografier litografiskt blad motiv med fjäll rune claesson svensk konstnär sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



