KONST / Litografier / Färglitografi 11919300

nr 1191 9300

Roland Kempe

(1907-1991), Sverige

Färglitografi, Kvinna. Signerad, daterad 1952, numrerad 42/75. Motivet: 53x44 cm

Roland Kempe, född 1907 i Stockholm, död där 1991, svensk målare och grafiker.

Utrop:

300 kr

Såld:

100 kr

måndag 18 juni 2018
kl 20:37:32

18/6 17:05:26 1      Vinnande bud

Roland Kempe

Läs mer om Roland Kempe