KONST / Litografier / Färglitografi 14976326
*
nr 1497 6326
Roland Jonsson
(f. 1958), Sverige
Signerad, numrerad 254/310, fågel. Färglitografi, bildmått: 40x49 cm, yttermått inklusive ram: 60x68 cm
Roland Jonsson, svensk bildkonstnär född 1958 i Almunge, Uppsala.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 oktober 2022
kl 18:51:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/10 18:16:45
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Roland Jonsson
Roland Jonsson, svensk bildkonstnär född 1958 i Almunge, Uppsala.
Läs mer om Roland Jonsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv färglitografi fågel fågelmotiv fåglar grafik litografi litografier litografiskt blad roland jonsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38
*
Roland Jonsson
Roland Jonsson, svensk bildkonstnär född 1958 i Almunge, Uppsala.
Läs mer om Roland Jonsson
nr 1497 6326
Roland Jonsson
(f. 1958), Sverige
Signerad, numrerad 254/310, fågel. Färglitografi, bildmått: 40x49 cm, yttermått inklusive ram: 60x68 cm
Roland Jonsson, svensk bildkonstnär född 1958 i Almunge, Uppsala.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 oktober 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/10 18:16:45 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Roland Jonsson
Roland Jonsson, svensk bildkonstnär född 1958 i Almunge, Uppsala.Läs mer om Roland Jonsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv färglitografi fågel fågelmotiv fåglar grafik litografi litografier litografiskt blad roland jonsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38



