KONST / Litografier / Färglitografi 8512572
nr 851 2572
Roberto Matta
(1911-2002), Frankrike
Färglitografi , Roberto Matta (1911-2002), signerad, 87/100, bladets mått: 52 x 65
Roberto Matta, född i Santiago 1911, död 2002, chilensk målare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 7 oktober 2013
kl 20:31:03
300 kr
500 kr
700 kr
Roberto Matta
Läs mer om Roberto Matta