KONST / Litografier / Färglitografi 12167180
*
nr 1216 7180
Richard Mortensen
(1910-1993), Danmark
Färglitografi, Signerad, daterad 1947, numrerad 164/250. Motivet: 65x51 cm
Richard Mortensen, dansk målare och grafiker född 1910 i Köpenhamn, död 1993.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 november 2018
kl 20:03:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/11 13:04:38
1
Vinnande bud
10/11 00:59:17
2
600 kr
10/11 00:59:17
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Richard Mortensen
Richard Mortensen, dansk målare och grafiker född 1910 i Köpenhamn, död 1993.
Läs mer om Richard Mortensen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad norden richard mortensen skandinavien
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38
*
Richard Mortensen
Richard Mortensen, dansk målare och grafiker född 1910 i Köpenhamn, död 1993.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Richard Mortensen
nr 1216 7180
Richard Mortensen
(1910-1993), Danmark
Färglitografi, Signerad, daterad 1947, numrerad 164/250. Motivet: 65x51 cm
Richard Mortensen, dansk målare och grafiker född 1910 i Köpenhamn, död 1993.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 november 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/11 13:04:38 | 1 | Vinnande bud |
| 10/11 00:59:17 | 2 | 600 kr |
| 10/11 00:59:17 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Richard Mortensen
Richard Mortensen, dansk mÃ¥lare och grafiker född 1910 i Köpenhamn, död 1993.Läs mer om Richard Mortensen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad norden richard mortensen skandinavien
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38



