KONST / Litografier / Färglitografi 14222001
nr 1422 2001
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, "Utsikt från Reisen". Signerad, numrerad 263/310. Bildmått: 52x35 cm, yttermått inklusive ram: 71x52 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
700 kr
Såld:
900 kr
måndag 27 september 2021
kl 19:40:09
500 kr
600 kr
700 kr
800 kr
27 sep
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren