KONST / Litografier / Färglitografi 12113016
nr 1211 3016
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, Skärgård. Signerad, numrerad 169/350. Motivet: 27x38
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 22 oktober 2018
kl 18:15:46
300 kr
800 kr
1.600 kr
22 okt
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren