![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 14332113
*
nr 1433 2113
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Signerad, numrerad 162/360. Färglitografi, bildmått: 21x31, yttermått inklusive ram: 33x42 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 november 2021
kl 18:04:55
- Tema
22 nov
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Slas Stig Claesson, Corneille, Lena Cronqvist, Erland Cullberg, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö E ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Reinhold Ljunggren
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Reinhold Ljunggren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad reinhold ljunggren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 18:10
-
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 18:49
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:08
*
Reinhold Ljunggren
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Reinhold Ljunggren
nr 1433 2113
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Signerad, numrerad 162/360. Färglitografi, bildmått: 21x31, yttermått inklusive ram: 33x42 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 november 2021 |
- Tema
22 nov
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Slas Stig Claesson, Corneille, Lena Cronqvist, Erland Cullberg, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö E ...![](/tema/themes/{43D6A349-6F14-4AF2-9A0D-77D253459231}_183x97.jpg)
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Reinhold Ljunggren
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Reinhold Ljunggren
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad reinhold ljunggren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 18:10 -
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 18:49 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:08