KONST / Litografier / Färglitografi 14103127

nr 1410 3127

Reinhold Ljunggren

(1920-2006), Sverige

Färglitografi, Brygga vinter. Signerad, numrerad 354/360. Bildmått: 49x29 cm, yttermått inklusive ram: 61x42 cm

Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.

Utrop:

500 kr

Såld:

500 kr

måndag 9 augusti 2021
kl 19:15:56

Reinhold Ljunggren

Läs mer om Reinhold Ljunggren