KONST / Litografier / Färglitografi 9671198
nr 967 1198
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, Reinhold Ljunggren (1920-2006), stilleben, 237/310, signerad, motivet: 30x43
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
måndag 15 juni 2015
kl 18:14:41
9/6 16:30:53
100 kr
15/6 18:09:41
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren