KONST / Litografier / Färglitografi 13093547
*
nr 1309 3547
Reiner Schwarz
(f. 1940), Tyskland
Färglitografi (f), "Die injektion", 1971. Signerad, numrerad 6/100, oramat löst blad. Motivet: 25x39. Bladets mått: 42x59 cm
Reiner Schwarz, tysk bildkonstnär född 1940.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 februari 2020
kl 19:47:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/2 10:35:04
1
Vinnande bud
24/2 19:42:08
2
150 kr
24/2 19:42:08
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa färglitografi germany grafik litografi litografier litografiskt blad oramat löst blad reiner schwarz tyska tyskland tyskt
-
2013 Färglitografi
Alfred Manessier (1911-1993), Frankrike. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
18 november kl 18:28
-
2012 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
18 november kl 19:28
-
8293 Färglitografi
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Signerad, färglitog..//
Auktionen avslutas
om en vecka
11 november kl 20:08
-
2007 Färglitografi
Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om två veckor
18 november kl 19:46
-
2015 Färglitografi
Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Utsikt mot Ridda..//
Auktionen avslutas
om två veckor
18 november kl 18:17
-
2010 Färglitografi
Ilkka Pärni (f. 1959), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
18 november kl 20:53
*
Reiner Schwarz
Reiner Schwarz, tysk bildkonstnär född 1940.
Läs om budbetjänten
nr 1309 3547
Reiner Schwarz
(f. 1940), Tyskland
Färglitografi (f), "Die injektion", 1971. Signerad, numrerad 6/100, oramat löst blad. Motivet: 25x39. Bladets mått: 42x59 cm
Reiner Schwarz, tysk bildkonstnär född 1940.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 februari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/2 10:35:04 | 1 | Vinnande bud |
24/2 19:42:08 | 2 | 150 kr |
24/2 19:42:08 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa färglitografi germany grafik litografi litografier litografiskt blad oramat löst blad reiner schwarz tyska tyskland tyskt
-
2013 Färglitografi
Alfred Manessier (1911-1993), Frankrike. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
18 november kl 18:28 -
2012 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
18 november kl 19:28 -
8293 Färglitografi
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Signerad, färglitog..//
Auktionen avslutas
om en vecka
11 november kl 20:08
-
2007 Färglitografi
Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om två veckor
18 november kl 19:46 -
2015 Färglitografi
Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Utsikt mot Ridda..//
Auktionen avslutas
om två veckor
18 november kl 18:17 -
2010 Färglitografi
Ilkka Pärni (f. 1959), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
18 november kl 20:53