KONST / Litografier / Färglitografi 12211176
nr 1221 1176
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Färglitografi, "Svart magi", 1951, PT, signerad. Motivet: 43x34
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.900 kr
måndag 3 december 2018
kl 20:12:44
1.500 kr
1.600 kr
1.700 kr (Budbetjänt)
1.800 kr
Pierre Olofsson
Läs mer om Pierre Olofsson