KONST / Litografier / Färglitografi 16152022
nr 1615 2022
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Signerad, numrerad 9/100. Färglitografi, bildmått: 29x21 cm, yttermått inklusive ram: 44x35 cm
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 22 april 2024
kl 20:23:50
18/4 19:51:08
2.400 kr
22/4 20:13:18
22 apr
Pierre Olofsson
Läs mer om Pierre Olofsson