ART / Lithographs / Färglitografi 9251524
nr 925 1524
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Pierre Olofsson (1921-1996), composition, 7/260, subject: 16 x 63,
Färglitografi , Pierre Olofsson (1921-1996), Komposition, 7/260, motivet: 16 x 63
1500
SEK 1100
Monday November 17 2014
at 19:35:44
17/11 13:37:46
1.000 kr
17/11 14:46:03
- Thema-auction
Nov 17
50/60-tal
Read more about 50/60-tal
Pierre Olofsson
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Read more about Pierre Olofsson