KONST / Litografier / Färglitografi 11535274
*
nr 1153 5274
Pierre Dmitrienko
(1925-1974), Frankrike
Färglitografi, 1972, signerad och numrerad 97/300, motivet: 69x50 cm
Pierre Dmitrienko, fransk bildkonstnär född 1925, död 1974.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 december 2017
kl 18:40:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/12 17:06:50
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Pierre Dmitrienko
Pierre Dmitrienko, fransk bildkonstnär född 1925, död 1974.
Läs mer om Pierre Dmitrienko
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad pierre dmitrienko
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:05
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:20
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:02
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:56
*
Pierre Dmitrienko
Pierre Dmitrienko, fransk bildkonstnär född 1925, död 1974.
Läs mer om Pierre Dmitrienko
nr 1153 5274
Pierre Dmitrienko
(1925-1974), Frankrike
Färglitografi, 1972, signerad och numrerad 97/300, motivet: 69x50 cm
Pierre Dmitrienko, fransk bildkonstnär född 1925, död 1974.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 december 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/12 17:06:50 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Pierre Dmitrienko
Pierre Dmitrienko, fransk bildkonstnär född 1925, död 1974.Läs mer om Pierre Dmitrienko
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad pierre dmitrienko
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:05 -
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:20
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54 -
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:02 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:56



