KONST / Litografier / Färglitografi 11919076
*
nr 1191 9076
Philippe Henri Noyer
(1917-1985), Frankrike
Färglitografi, Signerad, numrerad 180/180, bladets mått: 85x60 cm
Philippe Henri Noyer, fransk bildkonstnär född 1917, död 1985.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 juni 2018
kl 19:26:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/6 19:00:34
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Philippe Henri Noyer
Philippe Henri Noyer, fransk bildkonstnär född 1917, död 1985.
Läs mer om Philippe Henri Noyer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad philippe henri noyer
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Philippe Henri Noyer
Philippe Henri Noyer, fransk bildkonstnär född 1917, död 1985.
Läs mer om Philippe Henri Noyer
nr 1191 9076
Philippe Henri Noyer
(1917-1985), Frankrike
Färglitografi, Signerad, numrerad 180/180, bladets mått: 85x60 cm
Philippe Henri Noyer, fransk bildkonstnär född 1917, död 1985.
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 juni 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/6 19:00:34 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Philippe Henri Noyer
Philippe Henri Noyer, fransk bildkonstnär född 1917, död 1985.Läs mer om Philippe Henri Noyer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad philippe henri noyer
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



