KONST / Litografier / Färglitografi 10905554
*
nr 1090 5554
Petter Thoen
(f. 1943), Norge
Färglitografi, Petter Thoen (f. 1943), Showerfant, EA-upplaga, bladets mått: 46x32
Petter Thoen, född 1943 i Norge, målare, grafiker och serieillustratör, bosatt och verksam i Sverige och USA.
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 februari 2017
kl 18:42:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/2 00:17:36
1
100 kr
18/2 22:53:35
2
150 kr
20/2 16:21:43
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Petter Thoen
Petter Thoen, född 1943 i Norge, målare, grafiker och serieillustratör, bosatt och verksam i Sverige och USA.
Läs mer om Petter Thoen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad petter thoen showerfant
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38
*
Petter Thoen
Petter Thoen, född 1943 i Norge, målare, grafiker och serieillustratör, bosatt och verksam i Sverige och USA.
Läs mer om Petter Thoen
nr 1090 5554
Petter Thoen
(f. 1943), Norge
Färglitografi, Petter Thoen (f. 1943), Showerfant, EA-upplaga, bladets mått: 46x32
Petter Thoen, född 1943 i Norge, målare, grafiker och serieillustratör, bosatt och verksam i Sverige och USA.
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 februari 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/2 00:17:36 | 1 | 100 kr |
| 18/2 22:53:35 | 2 | 150 kr |
| 20/2 16:21:43 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Petter Thoen
Petter Thoen, född 1943 i Norge, mÃ¥lare, grafiker och serieillustratör, bosatt och verksam i Sverige och USA.Läs mer om Petter Thoen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad petter thoen showerfant
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38



