KONST / Litografier / Färglitografi 15362028
nr 1536 2028
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Två kvinnor. Signerad, färglitografi, ea-upplaga XVI/XXV. Bladets mått: ca 57x41 cm, yttermått inklusive ram: 64x48 cm
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 24 april 2023
kl 18:42:54
24/4 10:39:51
24 apr