KONST / Litografier / Färglitografi 13967569

nr 1396 7569

Peter Dahl

(1934-2019), Sverige

Färglitografi, Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad, numrerad 205/325, daterad 81, "Dans i rött". Motivet: 53x37, yttermått inklusive ram: 71x53 cm

Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 10 maj 2021
kl 21:01:13

Peter Dahl

Läs mer om Peter Dahl