![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 7462148
*
nr 746 2148
Peder Duke
(1938-2003), Sverige
Färglitografi , Peder Duke (1938-2003), Komposition, 1990, 134/200, motivets mått: 41 x 34
Peder Duke, född 1938 i Stockholm, död 2003, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 mars 2012
kl 17:49:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/3 17:44:44
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Peder Duke
Peder Duke, född 1938 i Stockholm, död 2003, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Peder Duke
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik komposition litografi litografier litografiskt blad peder duke svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08
-
6013 Färglitografi
Jan Andersson (f. 1955), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52
-
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55
-
6309 Färglitografi
Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
*
Peder Duke
Peder Duke, född 1938 i Stockholm, död 2003, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Peder Duke
nr 746 2148
Peder Duke
(1938-2003), Sverige
Färglitografi , Peder Duke (1938-2003), Komposition, 1990, 134/200, motivets mått: 41 x 34
Peder Duke, född 1938 i Stockholm, död 2003, svensk målare och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 mars 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/3 17:44:44 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Peder Duke
Peder Duke, född 1938 i Stockholm, död 2003, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Peder Duke
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik komposition litografi litografier litografiskt blad peder duke svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08 -
6013 Färglitografi
Jan Andersson (f. 1955), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52 -
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55 -
6309 Färglitografi
Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16