KONST / Litografier / Färglitografi 14367127
*
nr 1436 7127
Paul René Gauguin
(1911-1976), Danmark
Signerad, numrerad pt. Färglitografi, bildmått: 69x51, yttermått inklusive ram: 90x71 cm
Paul René Gauguin, Dansk-Norsk målare född i Köpenhamn 1911, död i Spanien 1976.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 december 2021
kl 20:37:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/12 07:52:06
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Paul René Gauguin
Paul René Gauguin, Dansk-Norsk målare född i Köpenhamn 1911, död i Spanien 1976.
Läs mer om Paul René Gauguin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad norden paul rené gauguin skandinavien
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52
-
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55
-
5005 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Soldag på N..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:37
-
5059 Färglitografi
Timo Solin (f. 1947), Sverige. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25
*
Paul René Gauguin
Paul René Gauguin, Dansk-Norsk målare född i Köpenhamn 1911, död i Spanien 1976.
Läs mer om Paul René Gauguin
nr 1436 7127
Paul René Gauguin
(1911-1976), Danmark
Signerad, numrerad pt. Färglitografi, bildmått: 69x51, yttermått inklusive ram: 90x71 cm
Paul René Gauguin, Dansk-Norsk målare född i Köpenhamn 1911, död i Spanien 1976.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 december 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/12 07:52:06 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Paul René Gauguin
Paul René Gauguin, Dansk-Norsk mÃ¥lare född i Köpenhamn 1911, död i Spanien 1976.Läs mer om Paul René Gauguin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad norden paul rené gauguin skandinavien
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52
-
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55 -
5005 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Soldag på N..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:37 -
5059 Färglitografi
Timo Solin (f. 1947), Sverige. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25