KONST / Litografier / Färglitografi 16926148
nr 1692 6148
Pär Andersson
(1926-2015), Sverige
Signerad, numrerad HC 2/30, stadsbild. Färglitografi, bildmått: 361 cm, yttermått inklusive ram: 54x68 cm
Pär Sigurd Andersson, svensk bildkonstnär född i Skellefteå 1926, död 2015.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 7 april 2025
kl 18:09:54
100 kr
200 kr
Pär Andersson
Läs mer om Pär Andersson