KONST / Litografier / Färglitografi 11731115

nr 1173 1115

Oskar Bergman

(1879-1963), Sverige

Färglitografi, "Oskars bostad i Saltsjöbaden". Signerad, numrerad 223/350, motivet: 32x42 cm

Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.

måndag 2 april 2018
kl 19:21:21

Oskar Bergman

Läs mer om Oskar Bergman