KONST / Litografier / Färglitografi 7292677
nr 729 2677
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Färglitografi , Oskar Bergman (1879-1963), skärgårdsmotiv, 99/350, signerad, motivets mått: 31x43
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 5 december 2011
kl 18:10:20
5/12 17:15:09
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman