KONST / Litografier / Färglitografi 12113174
nr 1211 3174
Olle Bonniér
(1925-2016), Sverige
Färglitografi, Signerad, daterad 1950, numrerad 40/60, bladets mått: 48x77 cm, löst blad
Olle Bonniér, född 1925 i Los Angeles, USA, svensk bildkonstnär, död 2016.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 22 oktober 2018
kl 18:26:30
500 kr
700 kr
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
22 okt
Olle Bonniér
Läs mer om Olle Bonniér