KONST / Litografier / Färglitografi 9996049
*
nr 999 6049
Nils Wedel
(1897-1967), Sverige
Färglitografi, Nils Wedel (1897-1967), 74/260, Stilleben, motivet: 31 x 64
Nils Wedel, svensk bildkonstnär född i Göteborg 1897, död 1967.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 december 2015
kl 19:45:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/12 21:50:21
1
350 kr
7/12 13:20:02
2
350 kr
7/12 13:20:02
1
350 kr (Budbetjänt)
7/12 13:21:01
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Nils Wedel
Nils Wedel, svensk bildkonstnär född i Göteborg 1897, död 1967.
Läs mer om Nils Wedel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad nils wedel stilleben
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:59
-
9030 Färglitografi
Björn Wennerström. Signerad, numrerad 141/260. Fär..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:13
-
9033 Färglitografi
Giacomo De Pass. Signerad, numrerad 114/285. Färgl..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:49
-
8183 Färglitografi
Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:30
-
9078 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:41
-
9021 Färglitografi
Wong Kaoo Chen. Signerad, numrerad EA. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:28
*
Nils Wedel
Nils Wedel, svensk bildkonstnär född i Göteborg 1897, död 1967.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Nils Wedel
nr 999 6049
Nils Wedel
(1897-1967), Sverige
Färglitografi, Nils Wedel (1897-1967), 74/260, Stilleben, motivet: 31 x 64
Nils Wedel, svensk bildkonstnär född i Göteborg 1897, död 1967.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 december 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/12 21:50:21 | 1 | 350 kr |
| 7/12 13:20:02 | 2 | 350 kr |
| 7/12 13:20:02 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 7/12 13:21:01 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Nils Wedel
Nils Wedel, svensk bildkonstnär född i Göteborg 1897, död 1967.Läs mer om Nils Wedel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad nils wedel stilleben
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:59 -
9030 Färglitografi
Björn Wennerström. Signerad, numrerad 141/260. Fär..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:13 -
9033 Färglitografi
Giacomo De Pass. Signerad, numrerad 114/285. Färgl..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:49
-
8183 Färglitografi
Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:30 -
9078 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:41 -
9021 Färglitografi
Wong Kaoo Chen. Signerad, numrerad EA. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:28



