KONST / Litografier / Färglitografi 15154234
nr 1515 4234
Nils Kölare
(1930-2007), Sverige
Signerad, numrerad 3/70, daterad -79, komposition. Färglitografi, bildmått: 43,5x43,5, yttermått inklusive ram: 92x72 cm
Nils Kölare, född 1930 i Flen, död 2007, svensk tecknare och målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.800 kr
måndag 16 januari 2023
kl 20:40:56
500 kr
600 kr
700 kr
800 kr
900 kr
1.000 kr
1.100 kr
1.200 kr
1.200 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.400 kr
1.400 kr
1.400 kr
1.400 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
1.600 kr
1.600 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
1.700 kr
1.700 kr
1.700 kr (Budbetjänt)
1.800 kr
Nils Kölare
Läs mer om Nils Kölare