KONST / Litografier / Färglitografi 11031275
*
nr 1103 1275
Maria Helena Vieira da Silva
(1908-1992), Frankrike
Färglitografi, Maria Helena Vieira da Silva (1908-1992), 196/200, bladets mått: 52x59
Kondition: löst blad
Maria Helena Vieira da Silva, svensk bildkonstnär född 1908 i Lissabon, död 1992 i Paris.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 april 2017
kl 20:18:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/4 13:06:58
1
900 kr
21/4 11:59:39
2
800 kr
21/4 11:59:39
1
900 kr (Budbetjänt)
21/4 12:00:06
2
1.100 kr
21/4 12:00:40
1
1.400 kr
24/4 20:03:18
3
1.300 kr
24/4 20:03:18
1
1.400 kr (Budbetjänt)
24/4 20:03:57
3
1.500 kr
24/4 20:06:56
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Maria Helena Vieira da Silva
Maria Helena Vieira da Silva, svensk bildkonstnär född 1908 i Lissabon, död 1992 i Paris.
Läs mer om Maria Helena Vieira da Silva
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38
*
Maria Helena Vieira da Silva
Kondition: löst blad
Maria Helena Vieira da Silva, svensk bildkonstnär född 1908 i Lissabon, död 1992 i Paris.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Maria Helena Vieira da Silva
nr 1103 1275
Maria Helena Vieira da Silva
(1908-1992), Frankrike
Färglitografi, Maria Helena Vieira da Silva (1908-1992), 196/200, bladets mått: 52x59
Kondition: löst blad
Maria Helena Vieira da Silva, svensk bildkonstnär född 1908 i Lissabon, död 1992 i Paris.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 1.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 april 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/4 13:06:58 | 1 | 900 kr |
| 21/4 11:59:39 | 2 | 800 kr |
| 21/4 11:59:39 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
| 21/4 12:00:06 | 2 | 1.100 kr |
| 21/4 12:00:40 | 1 | 1.400 kr |
| 24/4 20:03:18 | 3 | 1.300 kr |
| 24/4 20:03:18 | 1 | 1.400 kr (Budbetjänt) |
| 24/4 20:03:57 | 3 | 1.500 kr |
| 24/4 20:06:56 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Maria Helena Vieira da Silva
Maria Helena Vieira da Silva, svensk bildkonstnär född 1908 i Lissabon, död 1992 i Paris.Läs mer om Maria Helena Vieira da Silva
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38



