KONST / Litografier / Färglitografi 12713025
nr 1271 3025
Maria Boczewska
(f. 1940), Polen
Färglitografi, "Skutvinter på Djurgården". Signerad, numrerad 115/360. Motivet: 34x26 cm
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 26 augusti 2019
kl 20:04:15
200 kr
250 kr
300 kr
26 aug
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Maria Boczewska
Läs mer om Maria Boczewska