KONST / Litografier / Färglitografi 16816251
nr 1681 6251
Margaret Keane
(1927-2022), USA
Signerad, numrerad 70/100. Färglitografi, bildmått: 60x60 cm, yttermått inklusive ram: 100x100 cm
Margaret Keane, amerikansk konstnär född 1927, död 2022.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.400 kr
måndag 24 februari 2025
kl 20:24:56
1.500 kr
2.000 kr
1.800 kr
1.900 kr (Budbetjänt)
2.200 kr
Margaret Keane
Läs mer om Margaret Keane