KONST / Litografier / Färglitografi 13966008
nr 1396 6008
Malcolm Morley
(1931-2018), Storbritannien
Färglitografi, Signerad, numrerad 73/100, daterad 1974. Oramat löst blad, 75x104 cm
Malcolm Morley, brittisk-amerikansk bildkonstnär född 1931, död 2018.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 10 maj 2021
kl 19:09:27
8/5 00:37:02
Malcolm Morley
Läs mer om Malcolm Morley