Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 9122183



*

nr 912 2183


Madeleine Pyk

(f. 1934), Sverige


Färglitografi , Madeleine Pyk (f. 1934), 105/280, motivet: 16x23


Madeleine Pyk, född 1934 i Stockholm.

Följerätt

Ja

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 15 september 2014
kl 18:57:09


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
15/9 10:22:05 1      1.000 kr
15/9 16:52:46 2      900 kr
15/9 17:11:20 3      Vinnande bud



  • Tema
  • 15 sep

Grafik

På tema grafik i september har vi samlat litografier och etsningar med mera av Olle Baertling, Stig Claesson Slas, Corneille, Peter Dahl, Salvador Dalí, Yrjö Edelmann, Svenolov Ehrén, Mona Huss Walin, ...



Läs mer om Grafik

  • Konstnär/Designer

Madeleine Pyk

Madeleine Pyk, född 1934 i Stockholm.

Läs mer om Madeleine Pyk
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad madeleine pyk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:32
  • 6449 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:38
  • 6690 Färglitografi
    Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:49




Ladda ner broschyr