KONST / Litografier / Färglitografi 13482230
nr 1348 2230
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Färglitografi, Interiör. Signerad, numrerad 2/99, daterad 1972, oramat löst blad, 53,5x70,5 cm
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Utrop:
300 kr
Såld:
400 kr
måndag 21 september 2020
kl 20:57:41
200 kr
250 kr
350 kr
Lowell Nesbitt
Läs mer om Lowell Nesbitt