KONST / Litografier / Färglitografi 13603002

nr 1360 3002

Lowell Nesbitt

(1933-1993), USA

Färglitografi, Interiör "A & BCDEF". Signerad, numrerad 34/99, daterad 1972. Oramat löst blad, 74x58 cm

Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.

Utrop:

300 kr

Såld:

100 kr

måndag 16 november 2020
kl 19:36:45

16/11 17:09:48 1      Vinnande bud

Lowell Nesbitt

Läs mer om Lowell Nesbitt