KONST / Litografier / Färglitografi 13767006
nr 1376 7006
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Färglitografi, Interiör "A & BCDEF". Signerad, numrerad 8/99, daterad 1972. Oramat löst blad, 74x58 cm
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 1 februari 2021
kl 19:09:59
28/1 23:30:46
Lowell Nesbitt
Läs mer om Lowell Nesbitt