KONST / Litografier / Färglitografi 13924143

nr 1392 4143

Lindorm Liljefors

(1909-1985), Sverige

Färglitografi, Lindorm Liljefors (1909-1985), Sverige. Son. Signerad, numrerad 245/360. Motivet: 37x51, yttermått inklusive ram: 50x68 cm

Lindorm Liljefors, svensk målare, skulptör och illustratör född 1909, död 1985.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 26 april 2021
kl 19:39:19

21/4 14:17:24 1      100 kr
26/4 19:34:19 2      Vinnande bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

Lindorm Liljefors

Läs mer om Lindorm Liljefors
Jetson av Bruno Mathsson
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Roland Svensson 1910-2003
Sigurd Persson (1914-2002)
Ädelsmed och designer, född och uppvuxen i Helsingborg.
Nils Nilsson Skum (1872–1951)
Svensk konstnör. Föddes 1872 i en tältkåta på Ciuruduottar.